İHMAL ETMEYİN KAZALARI ENGELLEYİN

Günlük kullanımda yoğun bir görev üstlenen asansörlerin hayati açıdan önemi de büyüktür. Bu nedenle servis ve bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Asansör servisi hizmeti verilirken öncelikle güvenlik önemleri alınması gerekmektedir.

Güvenlik önemlerinin alınma sebebi bakım işlemleri yapılırken asansörün kullanılmasının riskli olduğundandır. Asansör servis hizmetimiz dahilinde öncelikle asansör girişinde bulunan kapı sürgü yolundaki toz ve diğer pisliklerin süpürge yardımı ile temizlenmektedir.

Teknik ekibimiz tarafından bu işlem tamamlandıktan sonra kabloların kontrolü ve sağlamlığı test edilerek gereken işlemler uygulanmaktadır. Ardından teknik uzmanlarımız asansör kullanımını servis dışı bir şekilde gerçekleştirerek herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol etmektedir.

Sonrasında asansöre ait elektrik panosu kontrol edilmektedir. Kabloların sağlıklı bir şekilde olması, temizlenmesi pano kontrolü sırasında gerçekleşir. Sigortaların, kabloların ve yapıların temizlenmesi kuru bir bez ile gerçekleştirilir. Son olarak motor ve motor yanında bulunan dev makaraların kontrolü yapılarak bakım tamamlanır. Arıza kaynaklı servislerde ekstra işlemler uygulanarak arıza tespiti yapılır ve onarım işlemleri gerçekleştikten sonra bakımı sağlanır.

Asansör servis hizmeti periyodik olarak yapılması gereken bir işlemdir. Dilerseniz yıllık olarak bakım ve servis anlaşmaları ile bu durumu stabil hale getirebilirsiniz. Kullanım alanlarına göre günde yüzlerce hatta binlerce kişiyi taşıyan asansörler servis hizmeti ile istenmeyen kazaların önüne geçebilmenizi sağlar.

Leave a reply

required